Kenar Kontrol Sistemleri

Kenar Kontrol Sistemleri

Uygulama alanlarında, ultrasonic, infrared ve çizgi takip sensörleri kullanılarak ürün kenarını takip eder ve herhangi bir manuel müdahaleye gerek duymaksızın özel tasarlanmış dc motor veya stepper motor tahrik sistemli mekaniği ile kenar hizasının mikro metre hassasiyetinde kontrolünü sağlayarak, ürünün doğru pozisyonda hat üzerinde geçmesini sağlar. Kenar kontrol sistemi kullanımı, üretim hatlarını minimize ederek verimliliği arttırır, iş ve işçişik kaybını önler . Yüksek hızlarda uygulanabilirliğini kanıtlayan Medel elektronik Kenar kontrol sistemi, kabloları ve bütün ekipmanları hazır tak-çalıştır şeklinde sunulmaktadır.

kenar_kont
Kamera kontrol ve ambalaj paketleme

Medel elektronik tarafından tasarlanan ve üretilen kenar kontrol sistemi, kullanıcı dostu menu yapısı ile ve Türkçe-İngilizce-Farsça dil seçenekleri ile dünyada genelinde farklı uygulamalarda kullanılmaktadır. 4*20 büyük LCD ekranı üzerinde hassasiyet, kontrol parametreleri uygulamaya göre kolayca değiştirilmekte ve çalışma değerleri gerçek zamanlı olarak izlenmekte.

Uygulama Alanları

Çözücü Uygulamaları: Üretime elverişli sarılmamış ruloların çözücüden düzgün çıkmasını sağlar.

Tifturuk Uygulamalarında: Hat üzerinde merkezli ürün akışı

Yönlendirme Kenar Kontrol Uygulamaları: Üretim hat çıkışına ürünün istenilen merkezde çıkmasını sağlar.

Sarıcı Uygulamaları: İşlem sonrası mikro metre hassasiyetinde çıkan ürünün sarılmasını sağlar.


Linear Aktüatör

Endüstride ve farklı uygulamalarda kullanılan Liner aktüatörler, genellikle stepper veya DC motor ile tahrik edilerek sistemin işleyişi sağlanmaktadır.Plastik ve ambalaj sektöründe genellikle sarıcı ve çözücü istasyonlarına uygulanan Linear Aktüatörle üretim boyunca hat akışının yüksek hassasiyette kontrollü hareketini sağlamaktadır.

IP 67 olarak talebe özel üretilebilinen Liner Aktüatörler aynı zamanda farklı tip motor ve moment isterlerine göre modifiye edilebilibektedir.

Medel Elektronik tarafından tasarlanan ve üretilen Linear Aktüatörler ağır şartlarda yüksek performans, hız ve hassasiyet kabiliyetine sahiptir. Özel sertleştirişmiş bilyalı vidalı mil ile rakiplere göre daha uzun süre çalışma kabiliyetine sahiptir.

Uygulama Alanları:

Web Guide uygulamaları : Kenar kontrol uygulamları

Tarım ve Denizcilik Makinaları : IP67 yüksek moment ve stroke uygulamaları

linear

Sensörler

Ultrasonik Sensör

Ultrasonik kenar takip sensörü, kağıt, folyo, film, metal v.b. ses geçirmeyen ürünlerde, 32 bit mikro işlemci kontrollü sürekli olarak 100 mikro metre hassasiyette kenart takibini sağlar. Yapısından dolayı, materyalin rengi veya ışık geçirgen olması ürünün çalışma performansını etkilememektedir.

Alüminyium özel işleme gövdeye sahip olan sensör, kolay montaj ve ağır şartlarda yüksek dayanımı ile tüketici dostu bir yapıya sahiptir. Canbus haberleşme sayesinde gürültülü ortamlarda etkilenmeden çalışma hassasiyeti korunur.

infrared

Infrared Sensör

Infrared kenar takip sensörü, hijyen, kumaş v.b. ürünlerde,32 bit mikro işlemci kontrollü sürekli olarak 100 mikro metre hassasiyette kenart takibini sağlar. Yapısından dolayı, materyalin doku özelliği ve yapısı ürünün çalışma performasını etkilememektedir.

Alüminyium özel işleme gövdeye sahip olan sensör, kolay montaj ve ağır şartlarda yüksek dayanımı ile tüketici dostu bir yapıya sahiptir. Canbus haberleşme sayesinde gürültülü ortamlarda etkilenmeden çalışma hassasiyeti korunur.

ultrasonic

Otomatik Kenar Kontrol Sistemi

Otomatik kenar konrsol sistemi kullanılarak, hat üzerinde işlenen ürün yüksek hassasiyette sürekli olarak pozisyonlanır. Uygulamaya özgün özel kaplamalı iki veya tekli merdanelerin kullanıldığı sistemler kullanılarak malzemenin akışı hat hızında ilerlerken, sıfır noktası sürekli olarak kontrol edilir ve hat üzerinde sapma olması halinde otomatik olarak hata düzeltilir.

Sıfır noktası farklı sistemlerde kullanıcı arayüzünden kolaylıkla set edilebilmekte ve ürün hassasiyeti ayarlanabilmektedir. 100 mikro metre hassasiyetinde sürekli çalışabilme kabiliyetine sahip olan sistem mekaniği 100mm-2500mm ebatlarında uygulamaya özgün çözümler geliştirililerek üretilmektedir.

yonlendirici
Back to top